יבוא לישראל

 

יבוא לישראל נעשה ממגוון רב של מדינות. בחירת המדינות מהן נעשה היבוא הינה לפי היתרון היחסי שיש לאותה מדינה להציע עבור המוצר הספציפי או בכלל.

לחץ כאן ל רשימת מוצרים ליבוא לישראל

כך לדוגמא יבוא ביגוד מתאילנד נעשה כמו גם יבוא מסין או יבוא מהמזרח בכלל, הינו זול משמעותית ממדינות אחרות, בנוסף היתרון היחסי של תאילנד הינו בכך שיבוא בגדים משם הוא באיכות טובה יחסית, וניתן למצוא שם עיצובים חדשניים וייחודיים.

באופן דומה, יבוא מטורקיה, בשל הקרבה לישראל, נותן יתרון של הוזלת עלויות שילוח כמו גם קיצור זמני המתנה, זאת מעבר לעלויות הייצור המוזלות המוצעות שם.

 

מה כולל תהליך היבוא?

 

יבוא הינו תהליך סחר בו נעשית העברת סחורות ממדינה למדינה על ידי שילוח בינלאומי, או שימוש בשירותים של חברה ממדינה זרה. מטרתו הינה לספק מגוון ותחרות לשוק המקומי.

לחץ כאן ל איתור יבואנים ישראלים

חברות יבוא המייבאות מוצרים לשם מכירתם מחוייבות במיסים שונים בעבור יבוא המוצרים, הנקבעים על ידי רשויות המכס.

לרוב חברות יבוא נוהגות להיעזר בעמיל מכס בתהליך היבוא, מכיוון שבידיו מידע רב בכל הנוגע להסכמי הסחר עם המדינות השונות (לישראל הסכם סחר עם האיחוד האירופי, הסכם סחר עם ארה"ב, הסכם סחר עם ארצות אפטא, והסכם סחר עם מדינות נוספות ביניהן טורקיה, קנדה, מקסיקו, ירדן ועוד), סיווג הטובין ועוד

 

מהו תפקידו של עמיל מכס?

 

עמיל המכס הינו הגורם המייצג את היבואן או היצואן מול שלטונות המכס. עמיל המכס הוא הממציא את המסמכים הדרושים עבור היבואן או היצואן, לדוגמא – עמיל המכס מגיש את רשומון המכס לתשלום מסי היבוא עבור היבואן. כמו כן, מסווג עמיל המכס את קטגוריית הסחורה על פיה ייקבע המיסוי על הסחורה (סיווג הטובין). מטרת שכירת שירותיו של עמיל המכס הינה חיסכון בזמן ובבירוקרטיה. כמו כן, לאורך זמן יכולה אף להביא לחיסכון בעלויות.

 

מהו סיווג הטובין?

 

טרם יבואו של מוצר לארץ יש צורך לברר מהו מספרו (סיווגו) על פי תעריף המכס ומס הקנייה, זאת כיוון שסיווג הטובין קובע מהו גובה המכס ומס הקנייה (אם יש) המוטלים עליו, האם נדרש רישיון יבוא או רישיון אחר כלשהו, האם יש צורך באישור מכון התקנים ועוד.

 

מהו יבוא אישי?

 

יבוא אישי הינו יבוא מוצר כלשהו על ידי אדם פרטי, לשם שימושו האישי, בשונה ביבואן המייבא כמויות מסחריות לשם מכירה והשתכרות מן התהליך.
כאשר מדברים על יבוא אישי מדברים לרוב על היבוא האישי בדואר חבילות או על יבוא אישי של רכבים.

 

יבוא אישי בדואר חבילות

 

על מנת לבצע יבוא אישי בחבילה, יש צורך לעמוד במספר תנאים כגון: משקל חבילה שאינו עולה על 20 ק"ג, הצהרה על תוכנה של החבילה, אין איסור על יבוא המוצר\ים לארץ, מותר לייבא מארץ היבוא לישראל ועוד. כמו כן, יש צורך להצהיר על הכספים הנכנסים\יוצאים מן המדינה.

יש לקחת בחשבון כי יבוא המוצרים יחוייב במיסים שונים על פי סיווג המכס של המוצרים, אלא אם ערך המוצרים אינו עולה על 50 – 75 דולרים (תלוי בסוג המוצר). כמו כן, יבוא מזון טרי אסור. בכל מקרה, מומלץ לברר לגבי כל מוצר, בטרם הבאתו, האם יש צורך באישור מהרשות לשם ייבואו, ומהם המיסים שיוטלו עליו.

 לחץ כאן ל רשימת מוצרים ליבוא לישראל

 

יבוא אישי של רכבים

 

כיום מותר לכל אזרח במדינה לייבא רכבים לשימוש פרטי על ידי יבוא אישי. היבוא האישי בא לאפשר לתושבים לבחור את רכבם ממגוון כלי הרכב הקיימים בעולם, ובכך ליהנות מכלי רכב שאינם מיובאים לארץ, על ידי היבואנים המורשים.

רכישת רכבים ביבוא אישי מוזילה משמעותית את עלויות הרכבים. הבעיה ביבוא אישי הינה הסרבול הבירוקראטי מול הרשויות בארץ ובמדינה ממנה נעשה היבוא, דבר אשר הופך את התהליך לכמעט בלתי אפשרי.

 

מהו יבוא פרללי (מקביל)?

 

יבוא מקביל, הינו יבוא מותגים אשר להם יבואן מורשה (יבואן של מותגים המיבא אותם ביבוא בלעדי לארץ, תוך שהוא חתום על בלעדיות וכפוף לחוקי הספק המקורי) באופן עקיף, שלא דרך היצרן העומד מול היבואן המורשה, אלא דרך ספק אחר. כך עוקף למעשה היבואן המקביל את נושא החוקיות, ואינו עובר על החוק. לרוב ליבואן מקביל עלויות נמוכות יותר כיוון שאינו צריך לעסוק בפרסום המוצר, ואינו מחויב וכפוף לחוקי יצרן המותג.

כזירת יבוא לישראל וכן יצוא מישראל, מספקת IsraelWTC.com מידע רב לגבי חברות ישראליות העוסקות ביבוא ויצוא, כמו גם חברות זרות אשר ישראל מהווה את אחד משווקי היעד שלהן. בזירה תוכלו למצוא חברות העוסקות ביבוא זרעים, מזון, מכונות, טקסטיל, יבוא סחורות כגון יבוא אורז או סוכר, ועוד.

לחץ כאן ל איתור יבואנים ישראלים

בין המקומות מהן נעשה היבוא לישראל תוכלו למצוא יבוא מאירופה – בתוכו יבוא מאיטליה, מטורקיה, מגרמניה ועוד, יבוא מהמזרח – בתוכו יבוא מסין, מתאילנד, מהונג קונג וכן יבוא מארה"ב ויבוא מקנדה.

מעוניין לאתר ספקים? איתור ספקים בעולם

ב – IsraelWTC.com תוכלו למצוא מגוון רחב של חברות זרות אשר מעוניינות לייצא את מוצריהן לישראל. הנכם מוזמנים ליצור עמם קשר למטרת יבוא סחורות לארץ.